Тотнъм победи на ходом Палас

Тотнъм взе скалпа и на Кристъл Палас. „Шпорите" удариха с 1:0 в лондонското дерби от 12-ия кръг на Премиър лийг. Единственото попадение реализира 20-годишният аржентинец Хуан Фойт (66'). С този успех "шпорите" се изравниха по точки с Челси и Ливърпул, които играят своите мачове от кръга утре. Палас Уилфред Заха остана изненадващо извън групата за днешния двубой. Мястото на звездата бе заето от Джордан Аю. Домакините започнаха по-добре на наводнения от проливния дъжд терен на "Селхърст Парк". В 13-тата минута центриране на Таунзенд отляво бе върнато от Макартър успоредно на голлинията. В последния момент Моура изчисти с глава пред Кояте, който очакваше да прати топката във вратата на Лорис. В 24-тата минута Трипиър получи разтежение и бе заменен от Орие. Тотнъм наложи натиск през втората половина на първата част. Дейвис и Сисоко направиха няколко добри пробива, но така и не се стигаше до завършващ удар. Единственият точен удар в актива на гостите отправи Кейн в 31-вата минута, когато шутира от 25 метра, но Хенеси внимаваше и изби. В началото на втората част Лорис се намеси лошо при един корнер пред неговата врата, но извади късмет, тъй като Томкинс не успя да насочи топката с глава и стражът на гостите се намеси. В 66-ата минута Тотнъм стигна до гол. Кейн засече с глава центриране от корнер, топката рикошира в Макартър, след младият Фойт бе оставен непокрит и направи добавка с глава отблизо, вкарвайки първия си гол в Премиър лийг. До края на срещата имаше един опасен шут на Шлуп от границата на наказателното поле, но Лорис се намеси добре и изби. И може би най-чистото положение за домакините, което дойде едва в 91-вата минута. Александър Сьорлот пропусна, след като остана очи в очи с Лорис, но стреля силно в него. Тотнъм остава на четвърто място, но вече с 27 точки. Палас е на 16-а позиция с осем пункта.