Ръководството на Главна дирекция "Изпълнение на наказанията" създава кризи и вместо да се обръща внимание на решаването на проблеми, се създават нови, обясни пред БНР Ясен Тодоров, председател на УС на Синдиката на служителите в затворите.
"Главна дирекция има влияние над Министерството на правосъдието и използва методи и действия, които да генерират несигурност, напрежение и демотивация сред служителите."
Сигнализират прокуратурата за нарушения при 21 обществени поръчки, свързани със затворите и ареститеПредприемат се действия без направен анализ, които водят до напрежение, предупреди Тодоров и даде пример с устна заповед, с която се премахва смесеният режим на работа – на 8-, 12- и 24-часови смени и се преминава на режим на работа на 12-часови смени.
"И това нещо се случва без предварителен анализ на въздействието. (…) Графикът е пълна каша. Дори има такава ситуация, че вместо да доведе до сваляне на извънредния труд, се налага служители примерно от арест в Кърджали да полагат труд в арест в Пловдив, за което ще им се осигури служебен автомобил и ще им се отчете пътуването от Кърджали до Пловдив като работно време."
От синдиката оспорват статистиката на ръководството на Главна дирекция "Изпълнение на наказанията" за интензивността на работата в различни звена на системата.
"В същото време има проверки и неетично поведение спрямо наши служители. Служители на "Вътрешна сигурност" извършват действия, които не са регламентирани, спрямо наши членове."
Цялото интервю по темата чуйте в звуковия файл. По публикацията работи: Яна Боянова Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
0 Коментара